LUBIĘ BO POLSKIE – nagroda główna dla VIGO System!

Share

23 listopada 2017

VIGO System S.A. było głównym bohaterem gali „LUBIĘ BO POLSKIE”. Nasza firma zdobyła nagrodę główną rankingu organizowanego przez Polskie Radio oraz okazała się bezkonkurencyjna w kategorii „Produkt innowacyjny 2017”.

Przewodniczący kapituły rankingu i szef Naczelnej Redakcji Gospodarczej Arkadiusz Ekiert wyjaśnił, że główny laureat zasłużył na zwycięstwo w rankingu „LUBIĘ BO POLSKIE”, dzięki swojej innowacyjnej działalności. Wskazał na ponad globalną skalę działalności VIGO System, której innowacyjne, autorskie technologie są wykorzystywane nie tylko na Ziemi, ale i na Marsie.

– Wyróżnienie jest docenieniem wieloletniej pracy całego zespołu VIGO System. Od trzech dekad udanie łączymy światy nauki i biznesu. Rozwiązania i produkty oferowane przez VIGO System narodziły się w umysłach polskich naukowców, wykształconych w polskich uczelniach. Bez kompleksów rywalizujemy na globalnym rynku detektorów podczerwieni i mogę z całą odpowiedzialnością podkreślić, że wielu rozwiązaniach nie mamy sobie równych. VIGO System uczestniczy w projektach naukowych prowadzonych przez wiodące amerykańskie uczelnie, z MIT (Massachusetts Institute of Technology), Caltech (California Institute of Technology) czy Princeton University na czele. Tegoroczni laureaci w dziedzinie fizyki do dokonania swojego przełomowego odkrycia wykorzystali aparaturę wyposażoną m.in. w półprzewodniki stworzone przez VIGO System. Nasze autorskie, zaawansowane technologicznie produkty z powodzeniem sprawdziły się na Marsie, stanowiąc wyposażenie łazika Curiosity ramach misji Mars Science Laboratory oraz na lądowniku Schiaparelli EDM, w ramach europejskiej misji ExoMars. Cieszymy się, że również w Polsce, czego przykładem jest ranking „LUBIĘ BO POLSKIE”, nasza praca jest doceniana – komentuje Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Głównym celem zorganizowanego przez Polskie Radio rankingu ,,LUBIĘ BO POLSKIE’’ jest promowanie polskich produktów i usług, a także wspieranie rodzimych przedsiębiorców, których praca, talent i zaangażowanie stoją u podstaw sukcesu krajowej gospodarki. Patronat honorowy rankingu objęło Ministerstwo Rozwoju.